Лікарняна каса Львівської залізниці – підсумки за рік

Стрічка новин 157

Нещодавно громадська організація «Лікарняна каса регіональної філії «Львівська залізниця» вчергове відзвітувала перед своїми членами та громадськістю про результати діяльності за 2017 рік. Підсумками роботи Лікарняної каси та її ключовими здобутками щодо підтримки здоров’я залізничників Львівщини минулого року з нами поділився виконавчий директор Лікарняної каси Іван Сельменський.

— Іване  Івановичу, скільки вдалося зібрати коштів минулого року та скільки було витрачено на лікування членів Лікарняної каси?

Протягом 2017 року було зібрано майже 35 мільйонів гривень, які ми спрямували на оплату лікування близько 18 тисяч осіб. Це трохи більше, ніж у 2016 році. Але, треба врахувати, що за цей час зросли ціни на медикаменти, медичні послуги та вироби медичного призначення. Тому минулого року ми дещо збільшили розмір щомісячного членського внеску  – до 75 грн. Це не вдарило по кишеням членів каси, адже 25 грн із внеску компенсує залізниця за спільним рішенням керівництва регіональної філії та дорожнього комітету профспілки. Проте й динаміка кількості членів лікарняної каси є позитивною. На сьогодні це число сягає 42 тисячі осіб. Лише минулого року ми прийняли 2,5 тисячі нових членів. Абсолютна більшість – це залізничники. Але є й пенсіонери галузі – 1320 чоловік, а також члени родин залізничників – 1032 особи.

— Які види медичної допомоги отримували члени Лікарняної каси?

— Лікарняна каса – це як раз той фінансовий механізм, що дозволяє його членам оплачувати коштовні види медичної допомоги. Це ті випадки, коли людина внаслідок тяжкої хвороби опиняється перед складним вибором: або витратити все, що в неї є, на лікування, або втратити здоров’я чи навіть життя. Судіть самі. Минулого року ми профінансували проведення таких складних хірургічних втручань, як ендопротезування кульшового суглобу, операції з лікування катаракти, кардіохірургічні операції. Крім того, Лікарняна каса бере на себе витрати на лікування онкологічних захворювань. В таких складних життєвих ситуаціях Лікарняна каса для людини стає без перебільшення останньою надією. Звісно, для забезпечення фінансової стабільності ми встановили ліміт виплат одній людині за її заявою – це 60 тисяч гривень. Але в окремих надскладних випадках за рішенням конференції Лікарняної каси людині може бути надана допомога на максимальну суму в 200 тисяч гривень.

— З якими медичними закладами ви співпрацюєте?

— Члени Лікарняної каси здебільшого віддають перевагу Львівській клінічній лікарні на залізничному транспорті. Й це не дивно. Лікарня має добре розвинену матеріальну базу, висококваліфікованих фахівців. Вона веде поліклінічний облік залізничників. Минулого року ми спрямували на рахунки цього медичного закладу майже 13,5 млн. грн.. Відтак залізнична клініка отримала додатковий фінансовий ресурс для власного розвитку. На ці кошти було придбане нове медичне обладнання, а саме — ендоскопи для центру ендурології, електрокардіографи, дефібрилятор, приліжкові монітори, стерилізатор, апарат штучної вентиляції легень та комп’ютери. Це медичне устаткування дозволить  підвищити якість надання медичних послуг залізничникам.

— Якім чином відбувається оплата лікарських засобів та витратних матеріалів? Адже це теж великий фінансовий тягар для людини.

— Для цього Лікарняна каса уклала трьохсторонні договори з найбільш  великими аптечними мережами, що діють на заході країни за схемою: медичний заклад – аптека – Лікарняна каса. Ця схема діє наступним чином. Медичний заклад виписує пацієнту – члену Лікарняної каси рецепт. З цим рецептом хворий звертається до аптеки, з якою укладений договір, та отримує необхідні ліки. Після цього аптека виставляє Лікарняній касі рахунки, які вона оплачує. Ця схема зручна для всіх сторін. Пацієнтів вона позбавляє необхідності кожного разу відшуковувати гроші на оплату ліків. А Лікарняній касі зручно мати фінансові стосунки безпосередньо з аптеками.

— На вашу думку, в чому перевага Лікарняної каси перед страховою компанією?

— Головне те, що члени каси не втрачають контроль над коштами, які вони сплачують в якості внесків. Це було найважливішим аргументом на користь створення Лікарняної каси. Її члени через представницькі органи управління та систему звітності мають змогу контролювати збір та витрачання коштів. До того ж лікарняна каса на відміну від страхової компанії — це не прибуткова організація. Тому всі зібрані кошти вона спрямовує на лікування членів каси.

 

Теги:

Можливо вас також зацікавить: