Укрзалізниця надаватиме соціальну підтримку працівникам, які втратили право дострокового виходу на пенсію, – Євген Кравцов

DSC_1498

Про головне 186

У проекті нового колективного договору ПАТ «Укрзалізниця» передбачено чіткий механізм соціальної підтримки працівників, які внаслідок законодавчих рішень втратили право дострокового виходу на пенсію. Він передбачає надання таким працівникам матеріальної допомоги, яка нараховуватиметься на особистий рахунок у недержавному пенсійному фонді, в якості додаткового пенсійного внеску. Про це повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 Керівництвом ПАТ «Укрзалізниця» прийнято принципове рішення надавати соціальну підтримку працівникам, які при виході на пенсію за віком відпрацювали на залізничному транспорті 12 років (чоловіки) та 10 років (жінки) за професією чи на посадах, що надавали право дострокового виходу на пенсію за вислугою років, та втратили це право внаслідок змін у законодавстві.

«Укрзалізниця, як велике державне підприємство, що несе усвідомлену соціальну відповідальність за своїх працівників, розробила механізм матеріальної підтримки залізничників, які внаслідок змін у законодавстві втратили право дострокового виходу на пенсію. Ця пільга узгоджена із спільним представницьким органом профспілок та окремим пунктом відображена в матеріалах до проекту колективного договору товариства, який на даний час опрацьовується та має бути затверджений до кінця 2018 року», — повідомив Євген Кравцов.

Він також додав, що наразі продовжуються переговори з профспілками щодо узгодження розміру відсотка для нарахування зазначеної допомоги на індивідуальний рахунок працівника в недержавному пенсійному фонді. Він нараховуватиметься від прожиткового мінімуму для працездатних осіб і має скласти щонайменше 7 %. За попередніми підрахунками, таку матеріальну допомогу в галузі отримуватимуть близько 40 тисяч працівників. Відтак у проекті консолідованого фінансового плану ПАТ «Укрзалізниця» на 2019 рік необхідно передбачити на ці потреби близько 60 млн грн.

«Це важливі видатки, які викликані фундаментальними змінами в законодавстві і які галузь готова інвестувати для соціальної підтримки своїх працівників. Водночас їх розмір потрібно чітко обґрунтувати та прорахувати, щоб збалансувати дохідну частину на підтримку соціальних категорій. Крім того, ці зміни неможливо реалізувати за один день, на це об’єктивно потрібно значно більше часу», — зауважив Євген Кравцов.

Керівник Укрзалізниці також додав, що товариство запрошує профспілки до більш активної участі в узгодженні деталей цього пункту та інших матеріалів нового колективного договору товариства. «Сьогодні потрібен конструктивний діалог і конкретні пропозиції з вирішення нагальних соціальних питань, а не страйки й ультиматуми», — наголосив Євген Кравцов.

Теги:

Можливо вас також зацікавить: