На вокзалах нагадали, що люди не товар

Sumchanam-nagaduyut-yak-ne-staty-zhertvoyu-rabotorgivtsiv-800x445

Про головне 107

В минулий вівторок 30 липня 2019 року на залізничних вокзалах України відбулись інформаційні акції під гаслом: “ПротиДІЙ торгівлі людьми”, ініціаторам яких виступило Міністерство соціальної політики. АТ «Укрзалізниця» долучилось до цього масштабного заходу, надавши активістам приміщення вокзалів та рекламні носії.

Перформансом були охоплені вокзали півдня, півночі, сходу та заходу України, адже проблема торгівлі людьми під виглядом трудової міграції є актуальною для всіх без виключенням куточків нашої країни. В той же час більше за інших від цього соціального недугу страждає саме західний регіон. Це обумовлено його близькістю до ринків робочої сили у країнах Європи. Тому й у переліку вокзалів, до яких завітали небайдужі громадяни, переважали залізничні вузлі західних областей таки як: Хмельницький, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Вінниця, Рівне. Але захід не оминув й вокзали Херсону, Одеси, Миколаєва, Харкова, Києва, Полтави, Краматорську,  Кіровограду, Запоріжжя, Дніпра та Сум.

У вестибюлях цих залізничних станцій були розміщені інформаційні плакати, на рекламних моніторах транслювались тематичні відео кліпи, а соціальні працівники та представники громадських організацій роздавали пасажирам листівки та спілкувались з ними. Всю цю суспільну активність об’єднувала одна мета – попередити громадян про вкрай негативні наслідки їх згоди на сумнівні пропозиції щодо працевлаштування за кордоном. Адже нечисті на руку ділки, користуючись важким економічним становищем, в якому опинилась Україна, все частіше та частіше залучають наших співгромадян до злочинних схем, в яких вони використовуються як дешева або навіть безкоштовна робоча сила у країнах Європи та близького Сходу.

За даними Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності України від торгівлі людьми постраждали понад 230 тисяч людей. Основними країнами, у яких експлуатують громадян України, залишаються Республіка Польща, Республіка Туреччина, ОАЕ та ін. Кількість людей, готових прийняти ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном, зростає, активність торговців людьми посилюється, з’являються нові шахрайські схеми. А такі акції можливо когось змусять відмовитись від рокового кроку в той час, коли вже оманливо сяяли вогні поїзда на чужину.

Теги:

Можливо вас також зацікавить: