Історична спадщина

Розвиток туризму із залученням об’єктів історичного рухомого складу, архітектури та інфраструктури залізниць належить до пріоритетних напрямів діяльності світових транспортних і туристичних компаній. В усьому світі історична залізнична спадщина є об’єктом зацікавлення мільйонів туристів. Це стає поштовхом до створення численних музеїв, виставок та паровозних фестивалів, на яких можна побачити як зразки діючих історичних локомотивів і вагонів, так і дрібні експонати. Усі вони покликані належно висвітлити діяльність та побут багатьох поколінь працівників залізничної галузі різних епох. Технічна спадщина України не є винятком у цій загальносвітовій тенденції, оскільки понад півторастолітня історія вітчизняних сталевих магістралей безумовно має великий потенціал.

Протягом тривалого часу заходи щодо збереження історичної залізничної техніки в Україні не мали системного характеру, внаслідок чого було втрачено низку унікальних серій різних локомотивів та вагонів, а окремі зразки залишились в одиничній кількості. Нині АТ «Укрзалізниця» всебічно сприяє збереженню історичної технічної спадщини України відповідного профілю, що відповідає стратегічним цілям товариства та є важливим напрямом його соціальної діяльності. Зараз в Україні встановлено наявність 99 паровозів широкої колії та 12 – вузької (ширина колії 750 мм, тоді як ширина звичайної колії 1520 мм). Серед паровозів широкої колії встановлено наявність 17 серій.

На нашій сторінці ви можете ознайомитись з інформацією про наявні об’єкти історичної спадщини АТ «Укрзалізниця». Зауважимо, що робота над виявленням історичної залізничної техніки триває. У разі виникнення питань та пропозицій просимо вас звертатись за вказаними на сайті контактами.

Comments are closed.