Новини щодо ситуації з коронавірусом можуть викликати негативні емоції і страхи, зокрема пов’язані з госпіталізацією чи нестачею апаратів штучної вентиляції легень. Залізничники цікавляться тим, як хворіють їх колеги та знайомі, а також що можна зробити, щоб полегшити собі життя у разі хвороби.
Історія інженера з охорони праці Покровської дистанції електропостачання регіональної філії «Донецька залізниця» Віктора Коротуна досить типова. Тож журналісти філії «Медіацентр «Магістраль» поспілкувалися із ним та сформували кілька корисних порад для залізничників.
Самопочуття нормальне, але гантелі поки в кутку
Одного дня в мене різко підскочила температура до 38,5°C. Почувався погано, тому зібрав речі й пішов додому. Виявилося, що дружина і менша дитина теж хворі. Подзвонили сімейному лікарю. Була п’ятниця, вона сказала сидіти вдома до понеділка. Призначила жарознижувальні препарати і наказала уважно слідкувати за своїм самопочуттям, якщо буде погіршення, то одразу телефонувати.
З понеділка температура спала орієнтовно до 37,5°C, з’явився кашель. Я прийшов до сімейної лікарки на консультацію. Шумів у легенях не було. Сказала, що легені чисті, без рідини. Оскільки підозр на пневмонію не було, то мене не відправили на флюорографію чи КТ. Зникло відчуття запаху і смаку. Сімейну лікарку це насторожило, але вона запевнила, що тест здавати не потрібно, адже схему лікування це все одно не змінить.
За клінічними ознаками мені поставили діагноз COVID-19 і попередили, що тепер я на самоізоляції. Наші батьки уже у віці, а друзів теж не хотілося наражати на небезпеку, тож намагалися себе забезпечувати самі. Благо, продуктів вдома було вдосталь. В аптеку за медикаментами виходили лише в масці. Кожні три дні я ходив на прийом до лікарки, вона слухала легені, міряла температуру. Коли температура нормалізувалася, мене виписали з лікарняного. В цей час у дружини мого знайомого також підтвердили коронавірусну хворобу. Його відправили на самоізоляцію за власний рахунок. Я думаю, що це поширена проблема, через яку люди намагаються приховати хворобу.
Зараз мені краще, але відчуваю постійну слабкість. Якщо фізично попрацюю, то швидко вимикаюся. Якщо приберу на городі, зберу виноград чи згребу листя, то відчуваю не просто сонливість, а сильну втому. Ця звичайна побутова робота тепер забирає багато сил. До хвороби я дуже часто ходив займатися на турніки. Зараз навіть не намагаюся, бо відчуваю сильну задишку. Навіть до гантелей у кімнаті поки не підходжу. Лікарка сказала слідкувати за своїм самопочуттям і навантаження давати собі у міру покращення фізичного стану.
Поради:
- Якщо ви ще й досі не підписали декларацію із сімейним лікарем, зробіть це. Так ви зможете бути впевненим, що у разі хвороби матимете до кого звернутися, щоб отримати кваліфіковану консультацію та схему лікування. Підписати декларацію можна зокрема й у відомчій лікарні Укрзалізниці.
- Якщо ви захворіли, не обов’язково йти на прийом до лікаря і наражати на небезпеку інших пацієнтів. Краще спершу отримати консультацію телефоном. Якщо хворобу ви переносите досить легко і вона не дала ускладнень, лікар призначить вам безпечне неагресивне лікування, яке може поставити на ноги вже протягом двох тижнів.
- Якщо ви захворіли на коронавірусну хворобу, повідомте про це страхову компанію і дізнайтеся, як діяти, щоб вам оплатили лікування. Також дізнайтеся більше про те, яким чином отримати матеріальну допомогу від Товариства на компенсацію понесених витрат на лікування та діагностування COVID-19 – наприклад, у нашому матеріалі тут.
- Негативний ПЛР-тест ще не означає, що коронавірусу немає — він міг опуститися нижче у дихальні шляхи. Після перенесеної хвороби здайте аналіз крові на антитіла, щоб зрозуміти, чи сформувався у вас імунітет.
Медіацентр «Магістраль» на замовлення Департаменту сталого розвитку та внутрішніх комунікацій