Новини Як користуватись QR-кодами, що розміщені на інформаційних дошках Укрзалізниці?

Новини

Як користуватись QR-кодами, що розміщені на інформаційних дошках Укрзалізниці?

QR-коди (Quick Response Code — код швидкого реагування) все частіше використовуються у різних сферах діяльності. Це матричний код, що має вигляд квадрата з чорних штрихів на білому фоні, який легко розпізнає фотокамера мобільного телефона. Після зчитування телефон автоматично направляє користувача на сторінку з необхідною інформацією.

Матеріали Антикризового штабу Укрзалізниці, що розміщуються на інформаційних дошках та у газеті «Магістраль», також часто містять QR-коди – щоб ви могли швидко переходити за посиланням та отримувати більш детальну інформацію за тією чи іншою темою.

Якщо ваш мобільний телефон досить нової моделі, скоріше за все, його фотокамера вже вміє самостійно сканувати QR-коди й перенаправляти вас на необхідний ресурс. Якщо ж ваш телефон старший, для зчитування QR-коду вам, найімовірніше, буде треба встановити спеціальний мобільний додаток, але це дуже просто.

Щоб дізнатись, чи вбудована у ваш телефон функція автоматичного зчитування QR-коду, спробуйте його відсканувати. Для цього відкрийте в телефоні фотокамеру, ніби збираєтесь зробити фото, та розташуйте об’єктив так, щоб QR-код з’явився на екрані мобільного (бажано наводити з досить близької відстані). Фотографувати нічого не потрібно. Якщо все працює, через кілька секунд  після наведення камери на екрані мобільного з’явиться віконце із посиланням. На нього потрібно буде натиснути та перейти на сайт.

Якщо ж автоматичної функції зчитування QR-кодів у вашому телефоні немає (фотокамера не реагує на QR-код при наведенні), вам необхідно встановити безкоштовний додаток для зчитування.

Щоб знайти такий додаток, скористайтесь каталогом додатків Google Play Market чи App Store (або їх аналогом) на вашому телефоні. Зайдіть у каталог та введіть у віконечку «Шукати» запит: «Зчитувач QR-кодів» або «QR-сканер». Каталог запропонує вам декілька варіантів безкоштовних програм. Оберіть будь-яку, що припаде вам до душі, навряд чи між ними є суттєва різниця J. Після скачування обраного додатку на екрані вашого мобільного з’явитися відповідна іконка.

Щоб зчитати QR-код, потрібно зайти у цей додаток, навести віконечко камери на QR-код, який ви хочете зчитати, і вже за мить на екрані вашого мобільного автоматично з’явиться необхідне посилання. На нього потрібно буде натиснути та перейти на сайт.

Нижче ми розмістили спеціальний QR-код, щоб ви спробували ним скористатись:

Якщо у вас виникли труднощі і ви не змогли з першого разу завантажити додаток або зчитати QR-код, не соромтесь поцікавитись у друзів, колег чи родичів, як це зробити. Лише кілька спроб – і у вас неодмінно все вийде! Залишайтесь на хвилі сучасних технологій та одержуйте доступ до цікавої та корисної інформації.

Департамент корпоративної соціальної відповідальності

Comments are closed.