Новини Обрано ще п’ятьох генеральних директорів відомчих медичних закладів Укрзалізниці

Новини

Обрано ще п’ятьох генеральних директорів відомчих медичних закладів Укрзалізниці

Конкурсний відбір кандидатів на посади гендиректорів відомчих лікарень Товариства відбувається в рамках медичної реформи, яку впроваджує уряд. Згідно з наказом Міністерства охорони № 1977 «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників», який було оприлюднено ще у 2018 році, передбачено розмежування функцій генерального та медичного директора. А ось посади головного лікаря більше не буде. Завдяки такому розподілу керівництво закладами охорони здоров’я здійснюватиметься набагато ефективніше та раціональніше.

Діяльність генеральних директорів буде пов’язана виключно зі стратегічним плануванням, координацією виробничо-господарської та фінансово-економічної роботи закладу, аналізом економічної ефективності і доцільності. Натомість вирішення питань якості надання медичних послуг  контролюватиме медичний директор. Це дозволить лікарням працювати більш ефективно, зокрема залучати додаткові кошти через роботу зі страховими компаніями і за надання платних послуг, передавати залізничні лікарні у концесію.

Відкритий відбір кандидатів на посади генеральних директорів відомчих лікарень Укрзалізниці відбувався у два тури:

  1. У першому члени конкурсної комісії вивчали резюме та програми розвитку медзакладів.
  2. Другий тур передбачав відкриті співбесіди та безпосередній захист програм потенційних топменеджерів.

Процедура призначення була повністю прозорою. На конкурсах претенденти ознайомлювали членів комісії зі своїм баченням реформування медзакладів, планами на майбутнє, обговорювали проблеми фінансування, оновлення медичного обладнання, недосконалості системи медичного страхування, боротьби з корупцією та збереження робочих кадрів. Члени комісії особливу увагу звертали на те, наскільки претенденти на посади гендиректорів  знають і розуміють стратегію розвитку АТ «Укрзалізниця». В результаті перевагу віддавали кандидатам, які готові до змін, мають повне розуміння процесів реорганізації, які проводить Компанія, та готові впроваджувати їх на місцях.

4 вересня відбувся відбір топменеджерів Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 3, Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 2  та Дніпровської клінічної лікарні на залізничному транспорті. Їх очолили, відповідно, Наталія Кришталь, Сергій Бровінський  та  Олег Постолов.

А 10 вересня 2020 року на конкурсі у результаті відкритого відбору кандидатів стали відомі імена ще двох генеральних директорів профільних залізничних лікарень – Київської № 1 та Львівської клінічної лікарні на залізничному транспорті. Гендиректорами, відповідно, стали Роман Веприцький та Володимир Рижковський.  

Без генерального директора поки залишається Одеська клінічна лікарня на залізничному транспорті.

Коротка довідка про кандидатів:


Кришталь Наталія – лікар 1-ї категорії за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я», лікар за спеціальністю «Загальна практика – сімейна медицина», менеджер на керівних засадах. Загальний стаж – 18 років, 14 з них на керівних засадах.

Бровінський Сергій – має дві вищі освіти: Державний Технічний Університет за спеціальністю «Електропривід та автоматизація промислових устаткувань і технологічних комплексів» та Масачусетський Університет за спеціальністю «Економіка та управління».
Практичний стаж: 22 роки на керівних засадах.  

Постолов Олег – лікар за освітою, має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальностями «Травматологія-ортопедія» та «Організація та управління охороною здоров’я». Топменеджер приватних медичних і страхових структур. Загальний стаж – 24 роки, 11 з них на керівних засадах.

Веприцький Роман – здобув медичну освіту в Донецькому медичному університеті, займався викладацькою діяльністю, фармацевтичним бізнесом, нефролог, ревматолог. Останні 5 років працює в Київській клінічній лікарні на залізничному транспорті № 1, де обіймав посаду головного лікаря.

Рижковський Володимир – кандидат медичних наук, хірургія: «Оптимізація хірургічного лікування хворих із калькульозним холециститом та супровідною серцево-судинною патологією», доцент кафедри фізичної реабілітації. Має дві вищі освіти: лікар та магістр з фізичної реабілітації. Загальний стаж роботи – 30 років, має досвід роботи на керівних засадах. Упродовж року член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Автор і співавтор біля 70 наукових праць в царині хірургії, фізичної реабілітації та медичної освіти.

Довідково!

Нагадаємо, конкурсний відбір на посади генеральних директорів клінічних лікарень на залізничному транспорті розпочався 13 серпня 2020 р.

25 серпня відбулось перше засідання членів комісії філії «Центр охорони здоров’я» (ЦОЗ) та представників АТ «Укрзалізниця», на якому було обрано генеральних директорів двох виробничих підрозділів філії «ЦОЗ»: Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 2 та Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 1. Посади генеральних директорів обійняли відповідно Леся Дрофа та Віктор Лещенко. Детальніше – за посиланням: http://sustainability.uz.gov.ua/2020/09/02/ukrzaliznytsia-obrala-chotyrokh-kerivnykiv-zaliznychnykh-likaren/.

Comments are closed.