Новини Укрзалізниця обрала чотирьох керівників залізничних лікарень

Новини

Укрзалізниця обрала чотирьох керівників залізничних лікарень

У рамках виконання реформи Міністерства охорони здоров’я України філія «Центр охорони здоров’я АТ «Укрзалізниця» (ЦОЗ) на конкурсних засадах проводить відкритий відбір на посади генеральних директорів восьми клінічних лікарень Товариства. Конкурс відбувається з метою розділення функцій керівника медзакладу на управлінські та медичні, які раніше виконував головний лікар, що дозволить більш ефективно керувати лікарнями.

25 серпня відбулось засідання членів комісії філії «ЦОЗ» та представників АТ «Укрзалізниця» (ЦБ, ЦСП, ЦПК та ЦЮ), на якому обирали генеральних директорів двох виробничих підрозділів філії «ЦОЗ»: Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 2(ККЛ-2) та Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 1 (ХКЛ-1).

Кандидатами на посаду генерального директора Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 1 були Фурса Ірина Анатоліївна, Лещенко Віктор Миколайович та Пасюра Ігор Миколайович.  Кандидатами на посаду генерального директора  Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 2 – Дрофа Леся Богданівна та Мишанич Олег Михайлович.

На конкурсі претенденти захищали перед членами комісії свої програми розвитку лікувальних закладів, крім того, з кожним була проведена співбесіда.

Усі кандидати наголошували на тому, що залізничним лікарням до сьогодні вдалося зберегти високопрофесійний медичний персонал. Однак людей потрібно мотивувати, а до того ж вкласти значні кошти в оновлення обладнання. Адже конкурувати у нинішніх умовах з іншими, добре оснащеними медзакладами, дуже важко. Саме тому закладам потрібні найкращі управлінці, які будуть здатні налагодити успішну роботу в умовах конкуренції з іншими лікарнями та клініками.

Обговорювали й такі проблеми: непрозоре витрачання грошей з лікарняних кас, недосконалість системи медичного страхування, неграмотне управління медзакладами. Учасники презентували своє бачення налагодження ефективної роботи лікарень після передачі у концесію. Кандидати, серед іншого, ділилися думками щодо можливості оптимізації робочих процесів у лікарнях, налагодження співпраці з профспілками.

Прозора процедура призначення генеральних директорів, яка реалізовується зараз, гарантує чесний та неупереджений підхід до відбору, наголошує головний фахівець апарату директора з економічної та інформаційної безпеки Укрзалізниці Владислав Русанов: «Важливо, що конкурс відкритий, кожен член комісії може висловити свою думку щодо того чи іншого кандидата. Після цього ухвалюється колегіальне, а не чиєсь особисте рішення». 

Виконавчий директор філії «ЦОЗ» Наталія Білинська зазначає: «Ми звертали увагу на те, наскільки кандидати знають і розуміють стратегію компанії та чи спроможні керувати медзакладами у період змін. Вони мають вміти розмовляти з людьми, роз’яснювати та об’єднувати навколо реформ».

Нагадаємо, наказ Міністерства охорони здоров’я № 1977 «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників», який було оприлюднено ще у 2018 році, передбачає розмежування функцій генерального та медичного директора. Наталія Білинська каже: «Завдяки розмежуванню цих функцій керівництво закладами охорони здоров’я здійснюватиметься набагато ефективніше та раціональніше. Генеральний директор займатиметься вирішенням суто адміністративно-господарських питань, щоб заклад функціонував як годинниковий механізм. А ось вирішувати питання, пов’язані з наданням якісних медичних послуг, буде медичний директор. Таким чином головному лікарю не доведеться думати про лампочки чи ліфти».

За результатами співбесіди переможцями конкурсу стали: ККЛ 2 – Леся Дрофа  (генеральний директор) та Олег Мишанич (медичний директор);

ХКЛ 1 – Віктор Лещенко (генеральний директор) та Ігор Пасюра (медичний директор).

Відбір пакетів документів від кандидатів на посади гендиректорів залізничних лікарень триває. Йдеться про Київську клінічну лікарню на залізничному транспорті № 3, Дніпровську клінічну лікарню на залізничному транспорті та  Харківську клінічну лікарню на залізничному транспорті № 2.

В рамках першого туру відбору кандидатів на посади гендиректорів документи приймались з 26 серпня до 1 вересня до 12:00 на електрону адресу kandidat.coz.uz@gmail.com.Пакет документів включав автобіографію, резюме із вказанням контактних даних особи (мобільний номер телефону, електронну адресу) та програму розвитку лікувального закладу, розраховану на строк до трьох років.

Другий етап, який передбачає співбесіду та захист програм розвитку лікувальних закладів, відбудеться 4 вересня.

Довідка про переможців конкурсу

Дрофа Леся Богданівна

Народилась 27.12.1957 р. Наразі головний лікар адміністративно-управлінського персоналу Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 2 філії «ЦОЗ» АТ «Укрзалізниця». Має дві вищі освіти: медичну та бізнесову.

Мишанич Олег Михайлович

Народився 21.02.1975 р. Наразі заступник головного лікаря з медичної частини адміністративно-управлінського персоналу Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 2 філії «ЦОЗ» АТ «Укрзалізниця». Має медичну освіту.

Лещенко Віктор Миколайович

Народився 13.05.1959 р. Наразі директор спільного українсько-німецького підприємства «Бліц». Кандидат політичних наук. З 2006 до 2008 р. – народний депутат України.

Пасюра Олег Миколайович

Народився 18.05.1973 р. Наразі завідувач 3-м неврологічним відділенням запальних та травматичних захворювань нервової системи Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 1.

Comments are closed.