Новини Укрзалізниця відновлює виплати соціальних пільг

Новини

Укрзалізниця відновлює виплати соціальних пільг

Завдяки вчасному впровадженню оптимізаційних заходів, Укрзалізниця з 1 серпня 2020 відновила виплату соціальних пільг, передбачених Галузевою угодою та колективними договорами. Правління Укрзалізниці відмінило дію вказівки №Ц-3/6-83/462-20, якою з 19 березня 2020 року, у зв’язку із запровадженням карантину, були відтерміновані окремі виплати соціального характеру.

Іван Синяков, в.о. члена правління: «Розмороження виплат – перший проміжний результат виконання Товариством Антикризового плану Компанії для подолання наслідків пандемії COVID-19. Не дивлячись на фінансову кризу, у якій ми опинилися внаслідок карантинних обмежень, ситуація залишається керованою та демонструє динаміку до відновлення».

Коли й кому платитимуть?

Відтепер співробітники, які писатимуть заяви на відпустку з 1 серпня 2020, отримуватимуть допомогу на оздоровлення відповідно до умов колективного договору. У звичному порядку  виплачуватиметься й інша допомога: при народженні дитини, на одруження тощо.

Співробітники, які зверталися за матеріальною допомогою в період дії вказівки про відтермінування соціальних виплат, отримуватимуть гроші поступово. Щомісяця Компанія повертатиме 20 % відтермінованих виплат. Першими гроші отримають працівники, які звернулися із заявами на початку періоду дії обмежень – з 19 березня 2020. До кінця року виплати будуть здійснені всім.

Які ще обмеження зняті?

Правління вирішило вивести із «чотириденки» працівників передпенсійного віку, яким залишилось до виходу на пенсію три роки та менше. Керівництво не хоче, щоб режим обмеженої зайнятості працівників передпенсійного віку вплинув на нарахування державою їх пенсійних виплат у майбутньому.

Щодо 13-ї заробітної плати

Питання 13-ї заробітної плати знаходиться у фокусі уваги керівництва Товариства. До його розгляду повернуться тоді, коли ефект від впровадження антикризових заходів всіма підрозділами Укрзалізниці досягне належного рівня. Про це поінформовані профспілки залізничників та транспортних будівельників України.

Якщо всі підрозділи Товариства чітко виконуватимуть заходи, передбачені Антикризовим планом, Компанія швидше отримає можливості поновити всі гарантії.

Наслідки коронакризи та відповідальність Товариства

Карантинні обмеження в Україні та зупинка всіх залізничних перевезень завдали Товариству збитків на суму 8 млрд грн за перше півріччя 2020 року. Не дивлячись на це, Укрзалізниця за власний рахунок здійснювала важливу соціальну функцію: перевозила медиків, рятувальників, поліцію та військових.

Нагадаємо, запровадження простою в Компанії відбулося відповідно до вимог Уряду та через неможливість працівників діставатися до роботи. Згідно з законодавством працівники, які були виведені у простій, мали б отримувати не менше 2/3 посадового окладу. Втім, дбаючи про персонал, Укрзалізниця виплачує людям 100 % посадового окладу (тарифної складової) згідно з умовами Галузевої угоди.

Департамент корпоративної соціальної відповідальності

Comments are closed.