Про головне Роман Веприцький: Лікарі залізничних лікарень — найкращі

Роман Веприцький: Лікарі залізничних лікарень — найкращі

Роман Веприцький: «Залізничні лікарні завжди були медичним та технологічним оазисом у  галузі. Вони були найкраще оснащені, тут працювали найкращі фахівці. І нам вдалося це зберегти. Якщо до нас потрапляє тяжкий пацієнт, ми вирішуємо найскладніші діагностичні завдання. У кожної залізничної лікарні є своя специфіка, але завдяки тісній взаємодії ми можемо вирішити будь-яке медичне питання. І такої мережі клінік, як у нас, у країні більше немає. Наші центральні лікарні є базами кафедр медичних університетів, тому тут працює багато вчених медиків. Це унікальна ситуація».

Романе Анатолійовичу, як змінився за останній час підхід до надання медичних послуг?

Дійсно, медицина сьогодні зазнала змін. Про що мова? Раніше в Україні була диспансеризація, і держава, зокрема лікарі, брала на себе відповідальність за здоров’я людини. Була наступність. Нині ця система частково або повністю зруйнована. Наразі держава бере відповідальність за здоров’я людини у зовсім іншому форматі. Вона гарантує вам можливість звернутись по допомогу. А під самою реформою мається на увазі надання послуг, але не відповідальність за здоров’я людини. Профогляди, якщо і є, то нерідко проходять формально. Тому кожен повинен розуміти: потрібно самому стежити за своїм здоров’ям! З роками у всіх з’являються хронічні хвороби, і якщо людина не буде відповідально до себе ставитись, то потім допомога буде і дорогою, і не мине без наслідків для здоров’я.

Наразі актуальний європейський підхід, тобто превентивна медицина. Головне — вчасно звернутись по допомогу. І тут виникає запитання: до кого? Можу з упевненістю сказати: лікарі залізничних лікарень — найкращі. Бо у нас є медичні школи (аж п’ять), тобто і стаціонари, і медичні кафедри, а це означає, що є наступність, що буває дуже рідко.

На сьогодні ми найсильніші у межах наших можливостей.

Романе Анатолійовичу, як починався Ваш шлях лікаря? Ви якось сказали, що бачите себе лише у медицині. Чому обрали саме цей фах?

Я навчався у фізико-математичному класі. Коли закінчив школу, у мене не було сумнівів, що вступатиму туди, де ці предмети є профільними. Дізнався, що до медуніверситету профільною є фізика, і з легкістю склав іспити. Мріяв стати кардіологом, а став нефрологом. Викладав у медичному університеті, певний час займався фармацевтичним бізнесом, але потім вирішив повернутись у медицину і обрав ревматологію, бо вона поєднує у собі і кардіологію, і нефрологію, і інші напрями — це складна професія.

Що найскладніше у роботі очільника лікарні?

Конкуренція! Ринок перенасичений пропозиціями: комерційних клінік, добре оснащених державних медзакладів,  особливо у столиці. Тобто ми маємо  показувати себе з кращого боку, щоб до нас йшов пацієнт. Тому найскладніше — успішно конкурувати. Треба бути відвертими і сказати, що медицина – це технології. І щоб продовжувати конкурувати і залишатися в топі, ми маємо вчитися, постійно підвищувати свій рівень кваліфікації. Без рішучих змін у відомчих лікарнях Укрзалізниці реалізувати це буде складно.

Ви працюєте у лікарні понад 5 років, останніми роками її очолюєте. Що змінилося тут за цей час? 

За останній рік розпочато ремонти. Замінено освітлення, триває заміна підлоги у корпусах. Також нещодавно отримали обладнання для відділення реанімації.

Всі наші залізничні лікарні — це міні медичні університети.

Лікарня має кілька профілів. Розкажіть про них детальніше, які здобутки маєте?

У нашої лікарні є такі профілі: гінекологія, травматологія, хірургія, психоневрологія і дитяче відділення. Так, у травматології використовуються всі можливі на сьогодні новітні технології. Ми здійснюємо будь-які види ендопротезування, маємо великий досвід. На відміну від інших лікарень, проводимо багато операцій з ендопротезування у літніх людей, зокрема багатьом нашим пацієнтам понад 80 років.

Є і малоінвазивна ортопедія та травматологія: робимо артроскопічні маніпуляції. Гінекологічне відділення має повний гінекологічний цикл. Всі операції проводяться малоінвазивно. Приміром, якщо пацієнтка звертається до нас сьогодні, їй цього ж дня ставлять діагноз, усувають проблему, і вже завтра вона може виписатись. У нас працюють лікарі, які роблять (уявіть!) від 400 до 600 гінекологічних операцій на рік, молоді лікарі — до 100. Це дуже багато! Хірургія теж технологічна, малоінвазивна.

Ми робимо багато лапароскопічних операцій із дуже коротким терміном перебування у стаціонарі. Щодо дитячого відділення, то у нас розміщена найголовніша кафедра педіатрії у країні. У найближчих планах — реорганізація дитячого відділення у Центр здоров’я дитини, що спеціалізуватиметься на кількох напрямах: гастроентерологія, дитяча алергологія, хвороби у дітей з обтяженою спадковістю та інші. Ми єдина залізнична лікарня у Києві з дитячим відділенням, і цей напрям нам треба зберігати і розвивати.

Відділення психоневрології також є унікальним. Фахівці відділення приймають  участь у наукових програмах НАТО, відділення має партнерство з ЮНЕСКО.

Як тримаєте себе в курсі глобальних медичних трендів, інновацій? Що читаєте, у яких заходах берете участь?

Наші кафедри – це потужне джерело світових новин у медицині. Тому ми з моїми колегами завжди на гребені хвилі. Ми постійно обмінюємося новинами щодо розвитку медицини. Також я самостійно моніторю всі авторитетні профільні джерела, пишу статті, беру участь у конференціях, готую доповіді. Зараз це стало набагато простіше завдяки інтернету. Особливо це зручно зараз, у період епідемії: можна переглянути вебінар, взяти участь у відеоконференції, почитати спеціалізовані стрічки новин на медичну тематику, електронні видання.

Як лікарня використовує міжнародний досвід?

Наші лікарі неодноразово проходили стажування за кордоном, кафедри беруть участь у багатьох міжнародних програмах з обміну досвідом. Публікації наших медиків друкуються в авторитетних міжнародних фахових виданнях. У нас працюють лікарі, що  мають високий рейтинг за кордоном.

Дякуємо за розмову.

Comments are closed.