Менше відходів — більше прозорості. Новий стандарт — GRI 306: Відходи 2020 — у травні 2020 року випустила Глобальна ініціатива зі звітності у сфері сталого розвитку (Global Reporting Initiative або GRI). Відтепер соціально відповідальні компанії мають змогу не лише докладніше розповісти про поводження з відходами, але й вибудувати більш ефективну систему управління у цій галузі.
Інформувати про власні відходи для багатьох компаній, які прямують за прогресивними трендами, вже стало звичною річчю. Як, наприклад, для Укрзалізниці, яка вже кілька років поспіль розкриває ці дані в щорічному інтегрованому звіті.
Власне, й сам стандарт є оновленою версією попереднього — GRI 306: Cкиди та відходи 2016.То, що ж змінилося? Відтепер підприємства мають повідомляти про відходи, що утворюються вздовж усього ланцюжка створення вартості, і публікувати детальну інформацію про їх склад і спосіб управління відходами. Іншими словами, стандарт у цій сфері розширили. До чого закликають автори GRI 306: Відходи 2020? По-перше, компаніям допомагають запобігти витоку шкідливих речовин. По-друге, вказують шлях до циклічної переробки відходів. У такий спосіб максимально використовується цінний ресурс.
Ніби бджоли на квітку, мають злетітися соціально відповідальні інвестори на схему переробки сміття. А чому ні? Цілісний підхід справляє гарне враження! Нині у всьому світі міцнішає тренд на скорочення, повторне використання та переробки відходів. Планета замислюється над відповідальним споживанням і виробництвом (одна з цілей сталого розвитку ООН).
Нагадаємо, GRI є однією з найвпливовіших організацій у світі, яка сприяє поширенню нефінансової звітності.