Залізниця нарешті дійде до аеропорту Бориспіль

До кінця цього року Київ має бути з’єднаний з аеропортом Бориспіль залізницею. Таке завдання поставив перед ПАТ «Укрзалізниця» уряд. Будівництво планується розпочати не пізніше 1 червня. «Сьогодні Уряд та особисто Володимир Гройсман доручили ПАТ «Укрзалізниця» надважливе завдання — до кінця року ми маємо збудувати лінію швидкого залізничного сполучення з аеропортом «Бориспіль». Терміни стислі, але реальні — будівництво маємо розпочати не пізніше 1 червня, завершити — у грудні 2018 року. Укрзалізниця на сьогодні зарекомендувала себе як надійний та ефективний державний партнер. Розпочинаємо підготовку необхідної технічної документації», — написав на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За його інформацією витрати на будівництво складуть 720 млн. грн.. З них 420 млн. грн.. планується спрямувати на будівництво шляхопроводу. Ще у 100 мільйонів обійдеться будівництво колій, платформ та контактної мережі. Стільки ж коштуватиме технічне відновлення рейкових автобусів. А зведення боксу депо для їх обслуговування оцінено у 70 млн. грн..

Як повідомив Володимир Гройсман, дістатися з Києва до аеропорту на потязі можна буде за 35 хвилин, а вартість квитка прогнозується на рівні 80-120 грн..

Нагадаємо, ще у 2011 році уряд ініціював амбітний національний проект «Повітряний експрес», що передбачав будівництво залізничної колії до головних повітряних воріт столиці. В тому ж році Кабінет міністрів створив дирекцію з будівництва та управляння цим проектом. У квітні 2012 року для розробки проектно-кошторисної документації та виконання монтажно-будівельних в якості генерального підрядника була відібрана Китайська національна корпорація машинної індустрії та генеральних підрядів. Проект тоді оцінювався у трохи більше ніж 373 млн. доларів США. Реалізувати його планувалась за 28 місяців, а фінансувати — за рахунок кредитів Китайської народної республіки під гарантії уряду України. Але цей проект не був реалізований. А колишні керівники дирекції  з будівництва та управляння  національним проектом «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону сьогодні обвинувачуються Національним антикорупційним бюро України у розкраданні 82 млн. грн..

Теги:

Можливо вас також зацікавить: