Центри зайнятості та квести: як кадровики фахівців шукають

Питання вільних вакансій за основними залізничними спеціальностями — одне з найзлободенніших для ПАТ «Укрзалізниця». Про те, як його планують розв’язувати в Департаменті розвитку персоналу та кадрової політики товариства, дізнавалася наш кореспондент.

З початку проведення АТО у Східному регіоні нашої країни (2014 р.) було складно прогнозувати розвиток ситуації на найближчу перспективу. Обсяги перевезень зменшувалися, відповідно приймання фахівців на сталеву магістраль було обмежено.

Проте нині ситуація змінилася на краще, тож брак кадрів за основними залізничними професіями відчувається в усіх регіональних філіях товариства. Причому особливо гостро питання стоїть у прикордонних з ЄС районах регіональної філії «Львівська залізниця» та у великих містах.

Перспективи взаємодії

Одне з найважливіших завдань директора Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики ПАТ «Укрзалізниця» Людмили Василеги й команди HR-фахівців усієї вертикалі — побудувати процес формування кадрового резерву та забезпечити компанію кваліфікованими робітниками. І якщо раніше люди самі зверталися до структурних підрозділів з метою працевлаштування, то з нинішнього року Людмила Вікторівна запропонувала фахівцям використовувати новий для компанії інструмент підбору персоналу. А саме: співпрацю з представниками практично повністю модернізованої й осучасненої Державної служби зайнятості України (ДСЗУ). Адже тепер це відомство можна розглядати як надійного партнера, котрий оптимально вибудовує відносини з роботодавцями та безробітними. Дуже важливо, що в його структурі є представництва в усіх областях і містах країни, це зручно при активній та постійній роботі з регіональними філіями компанії. Варто також зазначити: служба зайнятості надає майже 20 видів якісних послуг щодо роботи з персоналом, до того ж безкоштовно.

— У січні нинішнього року ми запропонували в. о. голови ДСЗУ Валерію Ярошенку співпрацю, — каже Людмила Василега. — Нашу ініціативу підтримали, адже ПАТ «Укрзалізниця» — один із основних роботодавців й належить до найбільших компаній в Україні. Тому було спільно підготовлено і підписано Меморандум про взаємодію, на виконання якого розроблено план спільних заходів на 2018 р. Крім того, забезпечується підтримка проекту обласними, районними та міськими центрами зайнятості.

«Полювання» на спеціалістів

Про переваги додавання нового джерела пошуку, а точніше про взаємодію з фахівцями ДСЗУ розповіла начальник відділу пошуку та адаптації персоналу Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики ПАТ «Укрзалізниця» Катерина Асаулюк. Так, напрямок нової співпраці можна умовно розділити на кілька основних блоків.

Перший — підбір кандидатів на вакансії. В нашій країні багато людей реєструється та шукає роботу через центри зайнятості. А підписаний меморандум дає змогу фахівцям з персоналу ПАТ «Укрзалізниця» першими переглядати резюме претендентів. Також дуже зручно те, що є можливість подивитися відеорезюме. Це короткий автобіографічний ролик пошукача роботи, який допомагає точніше скласти думку про потенційного кандидата й ефективніше відбирати претендентів на співбесіду. Крім того, центри зайнятості за потреби (на прохання роботодавця) можуть проводити профдіагностику (тестування) претендентів на вакансії. Таким чином з’являється можливість виявляти здібності та пріоритети людини, аби правильно визначити, які напрямки роботи їй підходять. Йдеться про старшокласників, безробітних і навіть працівників ПАТ «Укрзалізниця».

Другий блок — співробітництво фахівців з персоналу нашої компанії та центрів зайнятості щодо пошуку фахівців. Зокрема, організовуються ярмарки вакансій, де можна інформувати людей про роботу на залізниці та зацікавити їх. Регіональні філії товариства створили особисті кабінети на офіційному сайті ДСЗУ, що дає змогу всім, хто того бажає, дізнатися про вакансії компанії. Особлива увага приділяється профорієнтаційній роботі зі школярами та студентами, адже молодь — основа майбутнього товариства. Також проводяться професіографічні екскурсії, квести, презентації професій, марафони, дні кар’єри, дні відкритих дверей та інші заходи, спрямовані на популяризацію залізничних професій.

Приміром, фахівці з персоналу товариства, їхні колеги з центру зайнятості Запоріжжя та представники Міністерства освіти і науки України на базі Запорізького ліцею залізничного транспорту організували та провели квест «Робітничий орієнтир» для учнів восьмих класів чотирьох шкіл. Підлітки шукали підказки й відповіді на запитання, пов’язані із залізничною тематикою, та знайомилися з професіями: провідник, машиніст, верстатник, слюсар, електрогазозварник… Така ненав’язлива (в ігровій формі) агітація стати студентом, а потім і співробітником Укрзалізниці впливає значно краще, ніж класні години.

Підтвердженням активної співпраці залізничників із центрами зайнятості України та встановлення дружніх стосунків став підготовлений фахівцями ДСЗУ відеоролик «Залізничник». У сюжеті хлопець розповідає про те, чому він вирішив працювати на сталевій магістралі.

Крім того, з огляду на нові методи підбору персоналу планується готувати відеовакансії. Йдеться про короткі презентаційні ролики, в яких розповідатиметься: кого шукають, на яку роботу та що обіцяють. До речі, вікова аудиторія не обмежуватиметься лише молоддю.

Третій блок — навчання. За сприяння регіональних центрів зайнятості майбутні фахівці сталевої магістралі можуть здобути професію та пройти стажування. До речі, передбачено навчання для людей категорії 45+. А для працівників кадрової вертикалі товариства заплановано спільні семінари з метою постійного професійного розвитку, адже тенденції на ринку праці динамічно змінюються.

На завершення нашої розмови Катерина Асаулюк підкреслила, що для пошуку співробітників використовуватимуть усі можливі джерела. Головна ж вимога до кандидатів — бажання трудитися на залізниці та приносити користь своєю працею. Тож Державна служба зайнятості України — один із надійних партнерів для поповнення персоналу компанії.

 

Директор Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики ПАТ «Укрзалізниця» Людмила Василега:

«Співпрацю фахівців з персоналу нашої компанії та Державної служби зайнятості чітко розплановано на весь рік у розрізі місяців по кожній регіональній філії. Якщо ж говорити про перший квартал, то робота йде за графіком. Наприклад, проведено 25 ярмарків вакансій, 24 семінари для фахівців кадрових служб, 10 заходів щодо професійної орієнтації. Також ми будуємо партнерські відносини з Міністерством освіти і науки України, профільними навчальними закладами, які готують потрібних нам фахівців. Зазначу, щодо питання комплектування кадрів товариство відкрите до співпраці».

 

 

Начальник відділу пошуку та адаптації персоналу Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики ПАТ «Укрзалізниця» Катерина Асаулюк:

«Реалії сьогоднішнього дня: кваліфікований персонал їде працювати до сусідніх країн. Тому, щоб укомплектувати вакансії на Заході держави, наші фахівці з персоналу звертаються до випускників навчальних закладів східних регіонів країни та пропонують їм роботу в регіональній філії «Львівська залізниця». Причому компанія готова навіть компенсувати вартість оренди житла. Загалом є гостра потреба у фахівцях основних залізничних професій: чергові по станції, електромонтери й електромеханіки СЦБ та зв’язку, оглядачі-ремонтники вагонів, складачі поїздів, приймальники поїздів, слюсарі з ремонту, регулювальники швидкості руху, монтери колії, майстри колії, провідники пасажирських вагонів та інші».

 

 

 

 

Лада Андрєєва, Фото зі сторінки UZ HR-club у Facebook. Інфографіка Олексія ПОСУДІЄВСЬКОГО

Теги:

Можливо вас також зацікавить: