Київська дитяча залізниця відкрила 66-й сезон

003-1

Акцент 485

Цієї суботі 1 червня Дитяча залізниця розпочала свій 66-й сезон у Сирецькому парку. Нескладно підрахувати, що у свій перший рейс дитячий поїзд відправився від станції «Яблунька» у далекому 1953 році. І ось вже більше ніж шість десятків років чарівний паровоз дає путівку у життя все новим і новим поколінням. Незважаючи на поважний вік, сьогодні легендарний учбовий заклад  зустрів гостей у оновленному вигляді. А на урочистості завітали  голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, представники Київської міської держадміністрації,  учасники X Всеукраїнського зльоту юних залізничників та прості кияни. Окремо треба сказати про гостей з Белорусі. Вперше у дитячому форумі взяли участь вихованці Мінської дитячої залізниці.

Цього року дитячу залізницю в Києві було повністю реконструйовано. «Ця залізниця – флагман для нас. Це не тільки розважальний атракціон, де діти можуть проїхатись залізницею, але й діючий навчальний центр. Наразі тут навчається пів тисячі дітей. Вони – майбутні залізничники, наша зміна. Сьогодні не зважаючи на будь-які зовнішні або внутрішні обставини маємо думати про дітей, які завтра забезпечать стабільну роботу Укрзалізниці. Дякую, що ви готові працювати на залізниці і цікавитеся нею», — зазначив Євген Кравцов.

За словами голови правління АТ «Укрзалізниця», саме на дитячій залізниці діти отримують перші знання та уявлення про професію, тут народжується бажання вступити до залізничних навчальних закладів. «Саме тут діти можуть спробувати себе у ролі залізничника, отримати яскраві враження, дізнатися багато цікавого, навчитися правилам поведінки на залізниці. Новий сезон приготував чимало новинок:  на столичній малій магістралі вперше в мережі дитячих залізниць запроваджено електронний квиток. У вагонах для пасажирів з’явилася безкоштовна послуга WI-FI. Мабуть чи не найголовніша родзинка – зменшена копія Центрального залізничного вокзалу столиці – це Київ-Пасажирський дитячий, а біля входу в парк встановлений ретро-паровоз», – розповів Євген Кравцов.

У вокзальній новобудові розташувався музей історії Південно-Західної залізниці, який можуть відвідати всі охочі,  приміщення чергового по станції, квиткові каси, дикторська, зал засідань, адміністративні приміщення.

Директор регіональної філії «Південно-Західна залізниця», яка здійснила це масштабне перевтілення,  Роман Веприцький у свою чергу підкреслив, що залізничники роблять все можливе, аби зацікавити молодь роботою на залізниці. «Прагнемо, щоб залізничні професії знову стали популярними й шанованими у суспільстві. Сподіваюсь, що завдяки нашим зусиллям інтерес до залізничних професій буде лише зростати».

До старту нового сезону на дитячій магістралі фахівці регіональної філії «Південно-Західна залізниця» повністю оновили пасажирські платформи на станціях Залізнична та Київ-Пасажирський дитячий (колишні Вишенька та Яблунька), причому обидві платформи вперше серед дитячих залізниць України обладнали спеціальною інфраструктурою для безбар’єрного доступу пасажирів.

На шляху прямування дитячого поїзда його пасажири побачать стели з інформацією про обласні центри України, а також міста Київ та Севастополь, про місцеві пам’ятки.

На всій протяжності дитячої залізниці, яка складає2,5 км, побудовано дев’ять сучасних та безпечних пішохідних переходів. Споруджено також новий залізничний переїзд із звуковою та світловою сигналізацією та новий дитячий майданчик.

Капітально відремонтовано рухомий склад малої магістралі – тяговий та вагонний, а ще колійну мережу, пристроїв безпеки, касову залу. Якщо колір паровоза повернули до історичного чорно-білого, то інтер’єр шести пасажирських вагонів осучаснили за допомогою LED-освітлення, сучасних інформаційних моніторів, системою оповіщення пасажирів.

Для вихованців дитячої залізниці столиці приємним подарунком стали капітально відремонтовані навчальні аудиторії з інтерактивними дошками й сучасними меблями, теплозберігаючими вікнами та дверима, оновлене приміщення локомотивного депо, а також запроваджено вхід на службову територію малої магістралі із використанням спеціальних пластикових карт.

 

Довідка:

Вартість квитка для проїзду дорослим — 50 грн, дітям — 30 грн, дітям віком до 3 років — безкоштовно, вхід до музею — 20 грн.

Графік роботи: з 10:30 до 17:00 щосуботи, щонеділі та у святкові дні.

 

Теги:

Можливо вас також зацікавить: