З 1 липня підвищуємо заробітну плату працівникам, — Євген Кравцов

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Акцент 357

Заробітна плата працівників залізничної галузі з 1 липня 2019 року зросте на 10 % — таке рішення прийняло правління АТ «Укрзалізниця» для вдосконалення оплати праці залізничників. Про це повідомив голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов.

«Практично 1,5 млрд грн виділяємо на підвищення заробітної платні залізничникам. Це рішення прийняли правлінням, і воно вступає в дію вже з 1 липня. На 10% підвищуємо оклади та часові тарифні ставки більше 250 тисячам робітникам», — повідомив керівник Укрзалізниці.

Євген Кравцов також наголосив, що зарплата менеджменту не буде збільшена: «Одразу скажу: збільшення зарплатні не стосується керівництва (менеджменту компанії, керівників напрямів, виробничих підрозділів та їх заступників)».

В Укрзалізниці зауважують, що такий важливий крок дозволить не лише зберегти кваліфіковані кадри, а й повернути залізничників до десятки галузей економіки України, що лідирують за рівнем середньомісячної заробітної плати.

Середня заробітна плата залізничників у квітні складала 11 342 грн, що на 10 % більше рівня середніх зарплат у державі. «Попри втрати значних обсягів перевезень через дії держави-агресора, збитки від пасажирських перевезень, податкові відрахування Укрзалізниця продовжує щороку інвестувати в оновлення компанії та виділяти кошти на підвищення зарплат працівників», — зазначив Євген Кравцов.

Так, з 2014 по 2018 рік зарплата залізничників загалом зросла в 2,5 разу, причому в 2017 році зростання було максимальне — 35%. «До 2014 року такого стрімкого зростання заробітних плат у галузі не було. Наприклад, з 2010 року, ще до російської агресії, підвищення зарплат коливалося щороку від 5% до максимум 15%, але у ті часи були більш сприятливі економічні умови», — зазначив Євген Кравцов.

Він також додав, що фонд оплати праці Укрзалізниці щороку зростає. Так, якщо у 2017 році він становив 26 млрд грн, то у 2018 році — вже 33 млрд грн. На зарплату працівників торік Укрзалізниця спрямувала понад 42% валового доходу компанії, тоді як інші галузі зазвичай на оплату праці витрачають значно менше.

Керівник Укрзалізниці також додав, що рішення топ-менеджменту компанії щодо підвищення заробітної плати працівникам у 2019 році було детально опрацьовано та узгоджено з профспілкою залізничників та транспортних будівельників України.

Нагадаємо, за підсумками 2018 року Укрзалізниця зайняла 12 місце серед галузей економіки України за рівнем середньомісячної заробітної плати.

Теги:

Можливо вас також зацікавить: